4. Jak kupić Litecoina

 

Giełdy są jednym z najszybszych i najprostszych sposobów na zakup Litecoina. Ten przewodnik pokaże Ci jak dokonać tego za pomocą Coinbase. Kliknij w link jeśli chcesz sprawdzić czy możliwy jest zakup w twoim obszarze.
*Uwaga: Musisz mieć powyżej 18 lat by dokonać zakupów przez Coinbase.

Inne dobre Giełdy na które warto zerknąć:

  1. Binance (dużo altcoinów)
  2. Bithumb (koreańska giełda)
  3. OKcoin (chińska giełda)
  4. Quadrigacx (kanadyjska giełda)
  5. Shapeshift (dostępny wszędzie za wyjątkiem Stanu Waszyngton, Nowego Yorku oraz północnej Korei)

Coinbase

Jest jedną z giełd o największej reputacji na zachodniej półkuli. Niestrudzenie pracują nad tym by sprostać regulacjom ze strony rządu Stanów Zjednoczonych, zatem nie musisz się przejmować, że nagle znikną z powierzchni na skutek działań rządu. Dodatkowo wszystkie depozyty kryptowalutowe są ubezpieczone [LINK] . Depozyty w walutach USD, EUR, CAD także są zabezpieczone aż do 250000$. Jednakże minusem tej giełdy jest oferta kryptowalut jaką dysponują, mianowcie Bitcoin, Ethereum i Litecoin. Oraz support któremu zwykle zajmuje troche odpowiedź na twoje ewentualne zgłoszenie.

KROK 1 (LINK POLECAJĄCY)

Kliknij na ten link i uzupełnij wymagane informacje. Oboje dostaniemy równowartość 10$ w BTC.

KROK 2 (ZWERYFIKUJ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ)

Zobaczysz swój dashboard (panel główny)

  1. Naciśnij ustawienia (Settings)
  2. Naciśnij zweryfikuj swoją tożsamość (Verify your identity)
  3. Wypełnij niezbędne informacje 

Zdjęcia poniżej obrazują opisane punkty. Kliknij w miniaturkę aby powiększyć. 
Lewy screen to dashboard, prawy to ustawienia.
Prawy screen to ustawienia.

KROK 3 (WŁĄCZ UWIERZYTELNIANIE DWUSKŁADNIKOWE 2FA)

Ok, zapewnij teraz wyższy poziom bezpieczeństwa swojego konta Coinbase poprzez uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). Będzie to wymagało to od Ciebie nie tylko podawania hasła, ale także kodu, który jest proponowany przez aplikację w Twoim telefonie. Dzięki temu nawet jeśli uda się w jakiś sposób uzyskać hakerowi dostęp do Twojego konta to nie zabierze Twoich coinów. Możesz również zarządać potwierdzeń SMS za każdym razem gdy się zalogujesz do Coinbase. Aplikacje, które umożlwiają 2FA można pobrać ze sklepów odpowiednich dla twojej platformy, te aplikacje to np. Authy lub Google Authenticator. Polecam aplikację Googla.

W celu włączenia 2FA, wróć do Ustawień (Settings), a potem kliknij Bezpieczeństwo (Security). Stąd zweryfikuj swój telefon i naciśnij Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe (Enable Authenticator).

Screen po lewej obrazuje belkę z odnośnikiem do części z bezpieczeństwem
Screen po prawej przycisk włączający 2FA

Otwórz Google Authenticator lub Authy z aplikacji na telefonie i zeskanuj kod QR który pojawił się na ekranie. Podążaj krok po kroku za instrukcjami poniżej kodu QR.

 

Nie skanuj tego kodu QR, to jest tylko przykład jak to może wyglądać.

Nie skanuj tego kodu QR, to jest tylko przykład jak to może wyglądać.

KROK 4 (POŁĄCZ KONTO BANKOWE LUB PAYPAL)

Teraz masz włączone 2FA, następnym krokiem jest podłączenie konta bankowego tak byś mógł kupić Litecoiny. Kliknij na „Kup/Sprzedaj” (Buy/Sell) zakładkę a potem Dodaj nową płatność (Add New Payment).

 

Potem wybierz pomiędzy kontem PayPal, bankowym albo kartą kredytową/debetową. Zalecam użycie konta bankowego ponieważ pozwala Ci na kupienie większej ilości LTC a dodatkowo nie obciąża Cię tak dużymi kosztami operacyjnymi. Jedyny minus to że będziesz musiał poczekać 4-5 dni.

KROK 5 (Kup LITECOINA)

Teraz będziesz miał możliwość wybrania pomiędzy Bitcoinem, Ethereumem i Litecoinem. Kliknij Litecoin, wpisz ile chcesz kupić i kliknij Kup („Buy”). Twoje Litecoiny dotrą za 4-5 dni. Nie martw się jeśli potrwa to dłużej, czasem Coinbase potrafi spowolnić proces ze względu na bardzo dużą ilość transakcji jakie obsługują.

10.png

Ważne jest także byś wiedział że Coinbase policzy sobie koszty operacyjne jeśli dokonasz zakupu w ten sposób. Jeśli nie chcesz ich ponosić możesz dokonać zakupu na GDAX.com. Jest to swojego rodzaju rozszerzenie dla Coinbase oraz bardziej zaawansowanych użytkowników. W celu użytkowania powinieneś zapoznać się z poradnikiem jak składać zlecenia , co więcej w momencie jego złożenia nie jest powiedziane, że dojdzie do zakupu. Dla początkujących, zalecamy korzystanie z Coinbase bezpośrednio, co najmniej do momentu zaznajomienia się z kupowaniem poprzez giełdę.

 

KROK 6 (WYŚLIJ LITECOINY DO SWOJEGO PORTFELA)

Żeby wysłać litecoiny do desktopowego portfela takiego jak np. Electrum LTC, kliknij w Konta (Accounts) na stronie Coinbase a potem Wyślij (Send) na Twój adres LTC. Skopiuj swój adres z Electrum LTC, wklej go w pole Odbiorca (Recipient), wpisz ile LTC chcesz przelać, i kliknij Kontynuuj (Continue). Będziesz zobowiązany do zapłacenia małej opłaty na rzecz sieci oraz górnika który potwierdzi Twoją transakcję, zwykle jest to 0.01 LTC

 

KONIEC!

Jeśli kupiłeś Litecoina, to gratuluję!  I witam po Jasnej stronie mocy! 😎 Poniżej znajdziesz koszulkę Litecoin którą możesz kupić i dumnie nosić. Może być idealnym wstępem do rozmowy i na pewno powodem do dumy!

 

                            Litecoin Swag

                           Litecoin Swag


DO NASTĘPNEGO RAZU! NIE ZAPOMNIJ PODZIELIĆ SIĘ TYMI INFORMACJAMI Z INNYMI! 


L.S.C. Adresy Darowizn:

LTC: LgGHRsbYHs93gKttBMehLzth3xDAU3tCSZ

BTC: 3HFCMjr6xQKSfmU7wCPzrZJVvgwrdf7Qzd (Segwit address. Legacy and Segwit chains accepted)

 
Newcomer Guideskrb